close
تبلیغات در اینترنت
نقد فیلم ضد ایرانی کلاه پهلوی توسط دکتر معتضد
loading...

هدیش

ضعف داستان سریال مبتنی بر نداشتن اطلاعات تاریخی است در حالی که دوستان می‌توانستند با اندکی تامل و مطالعه کتاب‌ها و روزنامه‌هایی که بعد از رضاشاه و شهریور 1320 منتشر شده است به درستی وقایع آن زمان را برای مردم به نمایش بگذارند.آقای معتضد؛ در"کلاه پهلوی" شخصیت‌هایی از دوران پهلوی به نمایش گذاشته شده‌اند که به نظر انسان‌های منطقی و دلسوز ایران هستند! آیا واقعا اینگونه است؟نه، واقعا اینگونه نیست. تمام کسانی که در دستگاه پهلوی بودند در خدمت مستعمران بودند. این‌هایی…

وبسایت تاریخی هدیش جامع ترین وبسایت تاریخ ایران و جهان در ایران


نماینده سایت هدیش  در بلاگفا......http://hadish-tarikhe.blogfa.com/
لطفا به خاطر حفظ تاریخ این وطن بنر سایت رادر وب خود قرار دهید. مارا لینک هم کنید
به دلیل به روز بودن سایت از دیگر صفحات هم دیدن فرمایید
لطفا به وبسایت ما امتیاز دهید 

امیر دی ال 90

برای استفاده از امکانات ویژه سایت ابتدا عضــو شوید

جهت اطلاع ازتـعرفه تبلیغاتیو ارسال مطلب

در سایت با آی دی های زیر در تـماس باشید

alireza.kheirandish77@yahoo.com

کد بنر ما در پست ثابت سایت قرار داده شده است((زیر تصویر بنر))

شاه درفرهنگ هخامنشی

طفا در پایین صفحه به سایت ما امتیاز دهید(ستون سمت چپ)

به دلیل بروز بودن سایت از صفحات دیگر هم دیدن کنید

نماینده سایت هدیش  در بلاگفا......http://hadish-tarikhe.blogfa.com/

لطفا این کد بالا را که مربوط به بنر سایت است در سایت یا وبلاگ خود در قسمت تنظیمات قرار دهید

آخرین ارسال های انجمن

نقد فیلم ضد ایرانی کلاه پهلوی توسط دکتر معتضد

alireza بازدید : 253 سه شنبه 19 دي 1391 نظرات ()

ضعف داستان سریال مبتنی بر نداشتن اطلاعات تاریخی است در حالی که دوستان می‌توانستند با اندکی تامل و مطالعه کتاب‌ها و روزنامه‌هایی که بعد از رضاشاه و شهریور 1320 منتشر شده است به درستی وقایع آن زمان را برای مردم به نمایش بگذارند.

آقای معتضد؛ در"کلاه پهلوی" شخصیت‌هایی از دوران پهلوی به نمایش گذاشته شده‌اند که به نظر انسان‌های منطقی و دلسوز ایران هستند! آیا واقعا اینگونه است؟

نه، واقعا اینگونه نیست. تمام کسانی که در دستگاه پهلوی بودند در خدمت مستعمران بودند. این‌هایی که نشان داده می‌شود افرادی شیک پوش و مرفه گرد هم می‌آیند و حرف‌های خوب، خوب می‌زنند واقعا اجحاف به حق مردم ستم دیده ایران است.

ببینید، زمانی که کارگردانی می‌خواهد سریال یا فیلم بسازد باید کاملا بر موضوعات اشراف داشته باشد. شما فیلم‌ها و سریال‌هایی که غربی‌ها می‌سازند را نگاه کنید. همین"آرگو" که از اول تا آخرش دروغ است تا چه اندازه توانسته با خوش ساختی خود مردم را فریب دهد و فروش کند در حالی که سراسر دروغ است. آرگو تا الآن 150 میلیون دلار فروخته و گفته می‌شود که تا یک میلیارد هم خواهد فروخت اما فیلم‌سازان ما چه کار می‌کنند؟

غربی‌های سابقه ننگین خود را به خوبی و هنرمندانه پاک می‌کنند اما ما سابقه تظلم‌خواهی و عدالت خواهی خود را با میلیاردها تومان هزینه کاملا بالعکس برای جوانان و مردم عزیزمان نشان 

 واقعا کارگردان این سریال چه فکری کرده؟ این همه ماشین قدیمی در کشور داریم نمی‌شد از ان‌ها استفاده کرد؟ یکدفعه خیال همه را راحت کنید و یک گوشی موبایل هم بگذارید دم گوش ناصرالدین شاه. 

می‌دهیم.

آیا سازندگان ما به لحاظ تاریخی منابع ندارند یا به لحظ مالی که این‌گونه رفتار می‌کنند؟

هیچ‌کدام. هم به لحاظ مالی و هم به لحاظ منابع تاریخی کاملا بی‌نیاز هستندو ضمنا تمام سازندگان ما هم اینگونه نیستند که سریال‌ها و فیلم‌ها را خراب کنند. اینکه مخاطبان بیش‌تر از 10 دقیقه نمی‌توانند"کلاه پهلوی" را تحمل کنند و سریع کانال را تغییر می‌دهند یا تلویزیون را خاموش می‌کنند تقصیر سازندگان آن است نه دیگران.

سریال مذکور حقیقتا آنقدر خسته‌کننده است که مردم علاقه‌مند به تاریخ ایران را نتوانسته جذب خود کند. متاسفانه دست اندرکاران این سریال نه شخصیت‌ها را می‌شناسند و نه اطلاعی از تاریخ دارند، آقایان تیمورتاش و فروغی را به خوبی نمی‌شناسند. 

واقعا تاسف می‌خورم که تاریخ غیرتمندی ایران و ایرانی اینگونه به تصویر کشیده می‌شود. خدا ما را ببخشد که درباره ایران عزیز اینگونه رفتار می‌کنیم در حالی که دیگر کشورها از هیچ و پوچ برای خودشان تمدن می‌سازند و مردمشان را مفتخر به دروغ‌هایی می‌کنند که شرم‌آور است.

اخیرا یک سریال مصری را تماشا می‌کردم و بسیار لذت بردم اینکه از ساعت و لباس بازیگران گرفته تا سیگار سربازان  و لوکیشین‌ها کاملا کارشناسی شده و منطبق با دوران تاریخی ساخته شده بود، حالا اگر کارگردان این سریال هر دروغی هم بخواهد بگوید و تاریخ را به نفع کشورش بسازد برای مردمش باور پذیر خواهد بود اما ما در کلاه پهلوی چه کار می‌کنیم؟ با پول سرسام آوری که در اختیار داریم حتی از یک مورخ نمی‌پرسیم که بابا جان! آن زمان اصلا جیپ بوده یا نه؟! واقعا کارگردان این سریال چه فکری کرده؟ این همه ماشین قدیمی در کشور داریم نمی‌شد از ان‌ها استفاده کرد؟ یکدفعه خیال همه را راحت کنید و یک گوشی موبایل هم بگذارید دم 

 چرا فیلم‌سازان ما عمربن خطاب را نگاه نمی‌کنند تا یاد بگیرند؟ چرا مطالعه نمی‌کنند؟ تلویزیون همه جور امکاناتی در اختیارشان قرار می‌دهد، ضرغامی هیچ دریغی ندارد اما این‌ها کاربلد نیستند، به جای این‌که نشان دهند چه‌طور مردم را در زندان می‌کشتند، زن‌های و مادران این مرز و بوم جرات نداشتند از خانه بیرون بیایند چون غیرت مرد ایرانی اجازه نمی‌داد که چادر از سر زنش بیافتد کجای"کلاه پهلوی" دیده می‌شود. 

گوش ناصرالدین شاه.
اینکه در"کلاه پهلوی" نقش کشور فرانسه و زبان فرانسوی اینقدر مهم جلوه داده شده است ما به ازای تاریخی دارد؟ یعنی واقعا جایگاه فرانسه در تاریخ کشور ما کجاست؟

چون عشق فرانسه ما را کشته است. موسیقی کلایدرمن می‌گذاریم و دیگر هیچ. این‌ها فقط خرج می‌کنند والسلام.

چرا فیلم‌سازان ما عمربن خطاب را نگاه نمی‌کنند تا یاد بگیرند؟ چرا مطالعه نمی‌کنند؟ تلویزیون همه جور امکاناتی در اختیارشان قرار می‌دهد، ضرغامی هیچ دریغی ندارد اما این‌ها کاربلد نیستند، به جای این‌که نشان دهند چه‌طور مردم را در زندان می‌کشتند، زن‌های و مادران این مرز و بوم جرات نداشتند از خانه بیرون بیایند چون غیرت مرد ایرانی اجازه نمی‌داد که چادر از سر زنش بیافتد کجای"کلاه پهلوی" دیده می‌شود.

آیا جوان‌های امروزی باورشان می‌شود که مادران ایرانی برای آن‌که چادرشان را برندارند 6 ماه از خانه بیرون نمی‌آمدند؟ چرا این‌ها را نشان نمی‌دهیم؟ با آمپول هوا معترضان و انقلابیون را می‌کشتند، شکنجه می‌کردند اما در این سریال چیزی می‌بینیم؟ فقط حرف بی‌خودی، فقط بیایند و با زبان فرانسوی حرف بزنند و نشان بدهند که چقدر خارجی‌ها خوب بودند! به ما زبان فرانسوی هم یاد می‌دادند.

در مسجد گوهرشاد چند نفر کشته شدند؟ چند نفر را به پایین پرت کردند؟ این‌ها را به جوانان گفته‌ایم؟ متاسفانه ما هنوز آمادگی برای ساخت فیلم و سریال تاریخی نداریم.

اما مختارنامه، امام علی(ع)، امام حسن(ع)، امام رضا(ع) و غیره نمونه‌های خوبی برای موفقیت کارگردانان ایرانی در زمینه ساخت سریال‌های تاریخی هستند...

بله، حق با شماست، چون کارگردان‌های این سریال‌ها کاربلد بودند. اخیرا مختارنامه را دیدم و واقعا لذت بردم، آقای میرباقری به خوبی جذابیت بصری را به خدمت گرفته است، جنگ‌ها آنقدر خوب درآمده که قابل قیاس با نمونه‌های خارجی است.

زمانی آقای کیانوش عیاری با بنده تماس گرفت و درباره"دکتر قریب" سوالاتی را پرسید، واقعا خوشحال شدم از این همه دقت نظر اینکه اسم وزات بهداشت آن زمان چه بوده، قبه پاسبان‌ها چه بوده است و سوالات بسیار دیگری که آقای عیاری در تماس‌های تلفنی از بنده می‌پرسید و من هم بدون هیچ‌گونه چشم‌داشتی پاسخ سوالاتش را می‌دادم کما اینکه هر فردی تماس بگیرد پاسخش 

 این سریال هم سراپا دروغ بود. مجلس چهاردهم و پانزدهم را به کلی فاسد و احمق نشان داده بود در حالی‌که در همین مجالس تو دهن شوروی زده شد. کیف انگلیسی تنها به خاطر موسیقی زیبایش قدری دیده شد. 

را خواهم داد اما برخی زحمت مشورت با چند مورخ را هم به خود نمی‌دهند و یکدفعه نابغه می‌شوند و خود را علامه فرض می‌کنند.
نظرتان درباره مار قبلی کارگردان"کلاه پهلوی" چیست؟"کیف انگلیسی" را چه طور دیدید؟


این سریال هم سراپا دروغ بود. مجلس چهاردهم و پانزدهم را به کلی فاسد و احمق نشان داده بود در حالی‌که در همین مجالس تو دهن شوروی زده شد. کیف انگلیسی تنها به خاطر موسیقی زیبایش قدری دیده شد.

اینکه نشان داده می‌شود مردم ایران و مردان ایرانی انسان‌های چشم‌چران و دنبال زن مردم بودند درست است؟

اصلا و ابدا، مردم ایران انسان‌های اخلاقی  و شریفی بودند چون فرهنگ غنی داشتند و دارند. اصغر قاتل که خیلی معروف بود آدم‌های خراب را می‌کشت این یعنی چی؟اگر آقایان کتاب خوانده بودند و تاریخ را می‌دانستند به هیچ‌وجه اینگونه سریال نمی‌ساختند.

حریم سلطان چرا مخاطب جذب کرد؟ چون حرف ناحسابش را هنرمندانه می‌زد اما حرف حسابمان را بلد نیستیم بزنیم. من یادم می‌آید مرحوم علی حاتمی برای سلطان صاحبقران در سال 1353 کلی مشورت می‌کرد و بعد پشت دوربین می‌رفت چون او کارش را بلد بود و آن‌جایی را که نمی‌دانست می‌پرسید.

یک نکته جالب دیگر اینکه کلاه پهلوی برای پیشخدمت‌های یهودی بوده است و زمانی‌که دولت، مردم مجبور به استفاده از این کلاه می‌کرد ما را مسخره می‌کردند تا اینکه کلا زنان را مجبور کردند سر لخت شوند.

برای جمع‌بندی نکته‌ای اگر مانده بفرمایید.

حرف، حرف، حرف، واقعا تا چه زمانی این حرف‌ها ادامه خواهد داشت؟ تنبلی باعث شده تا سمبل کنیم. من نه غرض دارم و نه اصلا شخص کارگردان این سریال را می‌شناسم اما واقعا این چه وضعی است؟ چرا رضاخان را تطهیر می‌کنیم؟ با چه هدف و قصدی؟ آیا خیانت‌های این دیکتاتور برای دوستان مبرهن نیست؟

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط afshin در تاریخ 1391/10/20 و 10:29 دقیقه ارسال شده است

درود
مطلب زیبایی بود ...
اگر خوبی ها و پیشرفت هایی رو که زمان پهلوی بدست آوردیم و بخوان بگن فک کنم اصلا نتونن بسازن چون یه سریاله 10 ساله میشه که هر روز باید پخشش کنن


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
در این وبلاگ می توانید با اطلاعات کامل زمان های هخامنشیان - ساساسنیان - اشکانیان و ... و حوادث های جالب و تمام جنگ های ایران و روم و ... آشنا شوید. لینک کانال تلگرام: درود بر شما عزیزان.. لینک کانال رسمی تلگرام سایت هدیش: t.me/hadish_tarikh
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نویسندگان
  لینک دوستان
 • ساب موزیک(دانلود آهنگ جدید)
 • Youtube بروزترين مرجع دانلود‎ Youtube
 • کانون رسمی چلسی
 • ساسان اس ام اس
 • چلسی
 • شخصی
 • جوک
 • بزرگترین مرجع عکس
 • دانشجویان مهندسی بهداشت حرفه ای 91 شیراز
 • تاریخ و تمدن ایران
 • یو پرشین
 • کــــــوروش شـــاهـنــشـاه هـــخـامـنـشی
 • علوم غريبه دعا ها و طلسمات براي شما
 • تاریخ ایران از نگاهی دیگر
 • سایت تاریخی همراه تاریخ
 • دانلود انیمیشن های مجاز با لینک مستقیم
 • دانلود جديدترين نرم افزار ها. software
 • سرگرمی تفریحی مذهبی علمی آموزشی (امیر دی ال 90)
 • افتخار افرینان
 • سایت احمد رئیسی نیا
 • دوست یابی
 • داروهای گیاهی
 • انجمن ورود ممنوع
 • ارسلان فره کیانی
 • پارسی ساز(تاریخی)
 • پارسیان دژ(تاریخی)
 • .::موزیکده::
 • سرزمین اهورایی
 • جديدترين ورسمي ترين پايگا اس ام اس كشور
 • شهر دانلود
 • شهر موزیک
 • کندر دانلود
 • بهترین سایت نانسی عجرم
 • DOWNLOAD4Uبزرگترین سایت دانلودایرانیان
 • فارسی لود
 • ps3 بازان حرفه ای
 • ضد فراماسون
 • عاشقانه ها
 • کاور و پوستر بازی(هومن)
 • سایت جوان صدا
 • ویکی جنگ دانشنامه نظامی ایران
 • کدستان - مرجع بزرگ کد و ابزار رایگان وب نویسان
 • دانلود بازی های اندروید
 • دانلود بهترين ها براي موبايل
 • مرجع تخصصی بازی
 • دبیرستانیها
 • " عـ ـکـ ـسـ ـایـ ـی ♥♥که به ♥♥عـمرت ندیدی"
 • آموزش زبان انگلیسی
 • RZB.RZB.IR
 • عکس,بازیگر,خواننده,مدل لباس
 • آتیش موزیک
 • بهترین مطالب اینترنت در وبسایت bootek
 • حرف های ناگفته
 • وبلاگ نظامی آی آر ارتش
 • ♥ ♥ ♥♥پاتوق تفریحی MASIS♥♥ ♥ ♥
 • بزرگترین سایت رسمی اوریل
 • انجمن هواداران رئال مادرید
 • فارسی دانلود
 • سایت چلسی نیوز
 • سایت خبری هواداران چلسی
 • کلیک کنید و لذت ببرید
 • وبلاگ تاریخی ایران
 • پسران قرمز
 • کوروش کبیر
 • پیامبر ایرانیان ذولقرنین(کوروش بزرگ)
 • میهن پرستان
 • دختر کوروش بزرگ
 • فدایی وطن
 • وبلاگ نظامي آي آر ارتش
 • سربازان کوروش اریایی
 • کوروش بزرگ
 • تاملی بر تاریخ ایران زمین
 • تمدن های فراموش شده
 • تو را ای وطن دوست دارم
 • عشق پارسی
 • تاریخ و تمدن ایران زمین
 • ایران باستان
 • سرباز پارسیان
 • اهورا مزدا
 • نویسشگاه ایران پرست
 • سرباز ایران
 • هزاره های فراموش شده
 • مرجع تاریخ و فرهنگ ایران
 • تاریخ سرافراز ایران
 • پارسوماش
 • کوروش شاه شاهان
 • کوروش بزرگ
 • سایت تاریخی ایرانشهر
 • بزرگترین مرجع دانلود فیلم،موزیک
 • تاریخ ایران باستان
 • تاریخ و تمدن ایران
 • دانلود فیلم با لینک مشتقیم
 • بهترين سايت بانک اطلاعات ومطالب جالب وترفندواس ام اس و اخبار و اموزش و .....
 • سون سانگ
 • oO گالری عکس پیکاسو Oo
 • سرزمین من، آریای من
 • زنده باد ایران
 • اریاییان
 • سرزمین پارس
 • نا گفته های تاریخ ایران زمین
 • بمب عکس و تفریح و سرگرمی
 • تاریخ ایران و جهان
 • سرزمین جاوید(تاریخی)
 • طراحی بنر حرفه ای
 • عجیب ولی واقعی(تاریخی)
 • اس ام اس(همه جوره)
 • هرگز نخواب کوروش بزرگ
 • بهترين سايت اطلاعات ومطالب جالب وترفندواس ام اس و...
 • سایت کوروش بزرگ
 • گروه تاریخی اهورایی
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • نظرسنجی
  به نظر شما ایا مطالب تاریخی و دانستنی های جالب از تاریخ ایران و جهان وبسایت چقدر تاثیرگذار و جالب و مفید بوده است


  آیا شما طرفدار تیم فوتبال چلسی هستید یا خیر؟؟اصلا فوتبال میبینید؟؟؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 286
 • کل نظرات : 208
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 255
 • آی پی امروز : 32
 • آی پی دیروز : 46
 • بازدید امروز : 71
 • باردید دیروز : 172
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 243
 • بازدید ماه : 1,525
 • بازدید سال : 1,525
 • بازدید کلی : 171,018
 • کدهای اختصاصی

  آگهی انجمن بهترین وبلاگ

  انجمن آگهی بهترین کد قالب وبلاگ

  افزایش امتیاز وبلاگ

  جایزه ویژه : تبدیل وبلاگ به سایت
  وبلاگSponsered By :

  قالب کد وبلاگ قالب وبلاگ
  مترجم سایت

  مترجم سایت


  ابزار چت روم

  چت روم


  تعبیر خواب آنلاین

  تعبیر خواب

  Google

  در اين وبلاگ
  در كل اينترنت

  کد جست و جوی گوگل  ساعت فلش


  استخاره آنلاین با قرآن کریم
  

  ..

  طالع بینی ازدواج

  قالب وبلاگ


  فال حافظ  دیکشنری آنلاین

  دیکشنری آنلاین

  کد نمایش آی پی

  کد نمایش آی پی

  پیچک

  تماس با ما

  کد تماس با ما

  پیچک

  آپلود نامحدود عکس و فایل

  آپلود عکس

   

  دریافت کد آپلود سنتر

  آپلود عكس

  آپلود عكس

  رنک الکسا

  پیج رنک

  سربازان گمنام امام زمان (عج)

  پارسیان دژ-مرجع ایران شناسی(ایران باستان)

  پرشیا دانلود


  http://dl6.dlsdm.ir/Movie/Foreign/1397/06/Saving.Private.Ryan.1998.720p.Pahe.mkv